Telsiz Çapraşık Diş Tedavisi

 

Telsiz Çapraşık Diş Tedavisi

Invisalign Braketsiz Ortodontik Tedavi, halen yaygın olarak kullanılan metal veya porselen braketler ve bunlara uygulanan teller ve elastiklerden çok daha farklı bir tedavi yöntemidir.

Invisalign tedavide özellikle çapraşık dişler çok daha kısa sürede dışarıdan fark edilmeyen aygıtlarla düzelebilmektedir. Aygıtların yüzeyi son derecede parlaktır dolayısıyla ağız hissi kaybolmaz ve kendimizden emin gülümseme ile estetik görünüm bozulmadan tedavimiz devam eder.

Invisalign yöntemi kapsamlı ve güvenceli bir tedavi yöntemidir. Etkisi pek çok vakalarda kanıtlanmış ve onaylanmıştır. Örneğin eğri ve çapraşık dişleri efektif olarak ve pratik bir şekilde düzeltir. Bu sistem hareketli bir elastik malzeme yardımı ile hafif basınç uygulanarak dişlerin etkin, doğru ve hızlı bir şekilde istenilen ideal pozisyona getirilmesini sağlar. Uygulama neredeyse hiç göze çarpmayan şeffaf plaklarla adım adım tedavi evreleri oluşturularak yapılmaktadır. Plaklar (yumuşak-orta-kalın ) sınıflandırılan set-up lardan oluşmaktadır.

Hastanın diş ölçüsü alınır ve ölçülere uygun dişlerin hareketini sağlayacak şeffaf plaklar (düzelticiler) üç boyutlu özel bilgisayarlı sistemler ile hazırlanır. Dişlerin düzgün diziliş konumlarıyla ilgili görünüm tedavinin başlangıcında hastaya sanal ortamda görsel olarak sunulur.

Tedavi Ortodonti uzmanları tarafından yapılmalıdır, süreci planlayan program tekniği sayesinde, her bir tedavi aşamasında farklı katman kalınlıklarındaki 3 farklı aparey birer hafta aralıkla takılır.

Avantajlar

Hastalar tedavi sürecinde rahat bir şekilde konuşup gülebilir, kullandıkları apareyler hemen hemen hiç fark edilmeyen şeffaf malzemelerden üretilmiştir. Çıkarılabilir olduklarından yemek esnasında zorluk çekilmez, yemek sonrası ise dişleri temizlemek daha kolaydır. Rahat, göze görünmeyen ağrısız, acısız bir tedavi imkânı verir.

Şeffaflığı sayesinde tam bir estetik uyum sağlar. Ağızda takılı iken hiçbir şekilde konuşma ve telaffuzda sorun yaratmaz. Tamamen hijyenik ve özel bakım gerektirmeyen yapısal özelliği daha az sayıda ve daha kısa süren ara kontroller gerektirir.